Dřevěná okna jsou klasikou

Dřevěná okna jsou klasikou

12. 1. 2012, 10:35

Otázka oken je stará jako lidstvo samo, už v těch nejstarších dobách, řešili lidé otázku výhledu ze stavení. Dřevěná okna jsou stále nejjednodušším řešením. Dnešní trh nabízí velmi bohatou nabídku. Stačí si vybrat podle typu domu a ceníku dřevěných oken.

Dřevo je nejzdravějším materiálem

Proč dřevěná okna přetrvala dodnes ? Dřevo je přírodním materiálem, který nevadí žádnému alergikovi, propouští dost vláhy, aby bylo v bytě přijatelné klima, ale zároveň velice dobře izoluje. Dřevěná okna dnes trh nabízí v mnoha provedeních a standardní nebo nároční zákazníci, si obvykle mají z čeho vybrat. Stačí srovnat ceníky dřevěných oken jednotlivých dodavatelů.

Vlastnosti dřevěných oken

Dřevěná okna mají velmi vysokou životnost, při dobrém ošetřování mohou plnit svoji funkci, i více než 80 let. Dřevo je lehce zpracovatelný materiál, bez záludných vedlejších účinků různých umělých hmot. Dřevěná okna působí navenek i v interiérech velmi útulně, sympaticky a vkusně. Dřevo se velmi lehce zpracovává a dřevěná okna se dají velmi rychle a levně opravit. Dřevěná okna mají v sobě kouzlo přírodního materiálu.

Tvarové rozmanitosti dřevěných oken

Záleží na zákazníkovi, kam chce okna umístit. Jiná okna půjdou do venkovského stavení a jiná do ultra moderní vily. Jedno budou mít, ale společné a to je spolehlivost a krásný vzhled. Dřevěná okna se vyrábí z měkkého i tvrdého dřeva. Opět záleží na tom, kam se dřevěná okna umístí. V cenících dřevěných oken, jsou velmi patrné rozdíly mezi okny vyrobenými například ze smrkového a dubového dřeva.

Dřevěná okna napříč časem

Jestli dá zákazník přednost dřevěným oknům, je to velmi dobrá investice. Dřevěná okna vyžadují péči a dobrou údržbu, ale většinou tuto snahu oplatí. Již od dávných dob řešili stavitelé otázku, čím vyplnit otvory ve zdech. Okna se nejdříve zalepovala měchuřinou, nebo mastným papírem, až později sklem, ale toto se vsazovalo do dřevěného rámu. A dřevěná okna byla na světě. Šla napříč časem a vydržela.Každý dobrý hospodář, by měl opatrně kalkulovat s tak dlouhodobou investicí. Dnes už nabízí firmy různé kategorie a tvary dřevěných oken. Stačí pouze vybrat podle ceníku.

Zobrazení: 145017 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Nejkomentovanější články
Článek: Kvalitní plastová okna Počet komentářu: 4
Článek: Výměna oken Počet komentářu: 2
Článek: Plastová okna – výběr Počet komentářu: 2
Podobné články
  • Kvalitní plastová okna

    9. 1. 2012, 12:07 | Diskuze (4)

    Kvalitní plastová okna zaručí v našem domově moderní vzhled a velkou tepelnou úsporu. V naší době neustále vzrůstají ceny energií a proto jsou dnes plastová okna velmi vhodnou investicí. Na trhu je mnoho firem a dnes můžeme plastová okna pořídit opravdu levně.

  • Dřevěná nebo plastová okna?

    5. 1. 2012, 12:08 | Diskuze (0)

    Dřevo je stále velice žádaným materiálem. Jednak pro svoji originalitu, ale také ekologičnost. Někdo dá přednost plastovým oknům, jiný zvolí raději klasická dřevěná okna. Dřevěná okna potřebují určitou péči a údržbu, ale mají také dlouho životnost.