Dřevěná okna – nejen eurookna

Dřevěná okna – nejen eurookna

16. 1. 2012, 13:02

Dřevěná okna jsou nejtradičnějším typem oken již dlouhá staletí. Vedle klasických dřevěných oken, která známe všichni ze starších budov, se však v posledních letech setkáváme i s dřevěnými okny, které splňují náročné euro normy

Dřevěná eurookna s normami plastových

Tato dřevěná eurookna se, i přes vyšší cenu oproti plastovým, prosazují na trhu stále více. Nejsou to však dřevěná okna v tom smyslu slova, jaké známe. Klasická okna vznikala opracováním jediného hranolu dřeva na každý jednotlivý vlys. Dnes jsou nejčastějším typem dřevěných oken ta z vícevrstvého lepeného hranolu .

Díky tomu nabízí eurookna oproti klasickým dřevěným oknům dlouhou životnost a vysokou kvalitu zpracování. Dřevěná eurookna poskytují i vynikající izolační vlastnosti.

A jaké je tedy srovnání dřevěných a plastových eurooken?

Dřevěná okna jsou, stejně jako plastová, nabízena v různých typech profilů, lišících se svou stavební hloubkou a tedy izolačními vlastnostmi. Dřevěna okna mají však oproti těm plastovým velkou výhodu v možnostech opracování. I díky tomu se dřevěná okna nabízejí v bohatší nabídce tvarů i barev.

Dřevěná okna dosahují vysokých hodnot v odolnosti proti zatékání vody, v těsnosti a i v dalších izolačních vlastnostech. Při výrobě dřevěných oken je výrobci kladen zvláště velký důraz na konečnou povrchovou úpravu, ke které se používají čtyřvrstvé lazurovací a krycí laky.

Pokud bychom hodnotili oba typy podle profilů, pak plastová okna využívají pěti až osmi komorový systém s až třemi stupni těsnění. Dřevěná okna se nejčastěji prezentují čtyřvrstvým profilem s třemi stupni těsnění.

Budeme-li srovnávat oba druhy podle použitých skel, tak v tomto ohledu si jsou obě naprosto rovna. Jak dřevěná, tak i plastová okna jsou opatřena dvojskly nebo dokonce trojskly.

Oba druhy nejpoužívanějších typů oken, označovaných jako eurookna, mají své příznivce a odpůrce i mezi odborníky, ale v zásadě se dá říci, že při výběru kvalitního výrobce a dobré montážní firmy, budete spokojeni v obou případech.

Zobrazení: 130831 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Nejkomentovanější články
Článek: Kvalitní plastová okna Počet komentářu: 4
Článek: Plastová okna – výběr Počet komentářu: 2
Podobné články
  • Kvalitní plastová okna

    9. 1. 2012, 12:07 | Diskuze (4)

    Kvalitní plastová okna zaručí v našem domově moderní vzhled a velkou tepelnou úsporu. V naší době neustále vzrůstají ceny energií a proto jsou dnes plastová okna velmi vhodnou investicí. Na trhu je mnoho firem a dnes můžeme plastová okna pořídit opravdu levně.

  • Dřevěná nebo plastová okna?

    5. 1. 2012, 12:08 | Diskuze (0)

    Dřevo je stále velice žádaným materiálem. Jednak pro svoji originalitu, ale také ekologičnost. Někdo dá přednost plastovým oknům, jiný zvolí raději klasická dřevěná okna. Dřevěná okna potřebují určitou péči a údržbu, ale mají také dlouho životnost.