Dřevěná okna

Dřevěná okna

31. 1. 2012, 11:38

Malá, velká, tabulková, dvou- a trojdílná, pravoúhlá, šikmá, oblouková, kulatá, jednoduchá, vícevrstvá, dřevěná, hliníková, plastová, bílá, barevná, nově natřená, zpuchřelá, čistá, zaprášená, levná, drahá, hlavně ne rozbitá. Není to jednoduché...

Vybírejme okna

Co se oken týká, je tedy skutečně z čeho vybírat... Naštěstí nám výrobci a prodejci oken dnes při této volbě ochotně a především odborně rádi poradí. A to nejen co se vzhledu týká - chceme přece, aby nás pohled oknem ven těšil i v případě, že počasí nestojí za nic... Podstatné je samozřejmě zvolit vedle barvy i správné rozměry, tvar, materiál a jeho povrchovou úpravu.

Typy oken

Variabilita typů oken je tedy téměř nekonečná. A všichni jistě víme, co je to okno tabulkové nebo jednoduché, jak vypadá okno kulaté či střešní, jaké je okno plastové a dřevěné... Uvědomujeme si ale plně výhody a nevýhody různých typů oken? A teď nemyslím jen ty přednosti cenové... i když ceník nás samozřejmě zajímá také.

Dřevěná okna

Možná považujete okna ze dřeva za tu nejtradičnější, nejznámější, nejpůvodnější, nejobyčejnější a nejlevnější variantu. Ale je to skutečně tak? Není pravý opak pravdou? Co se ceníku dřevěných oken týká, už asi málokoho z nás překvapí, že dřevo je opravdu o něco dražší než plast či hliník. Dávno víme, že přírodní materiály stojí prostě víc a víc.

Proč tedy dřevo?

Jsou tedy i dnes důvody volit tuto nejobyčejnější, ale ne nejlevnější variantu oken? No jistě, že ano. Jen je třeba si uvědomit, kam je dřevěná okna vhodné umístit. Jednak je tu samozřejmě hledisko estetické - těžko si představit jiná okna u srubu či venkovské, minimálně sto let staré roubenky. Další důvody pořízení oken ze dřeva jsou pak ryze praktické.Díky vysoké odolnosti a dlouhé životnosti je velmi vhodné využít dřevo při budování oken střešních. Tento přírodní materiál je po správné a odborné povrchové úpravě velmi odolný vůči světelným, povětrnostním a mechanickým vlivům. Dále velmi účinně snižuje tepelné ztráty, tlumí hluk a o jakémkoli zatékání nemůže být v případě, že o okna správně pečujeme, řeč. Dobrá kombinovatelnost dřevěných oken se žaluziemi či předokenními roletami navíc uchrání naše soukromí nejen před slunečními paprsky, ale i před pohledy případných kolemjdoucích zvědavců.

Zobrazení: 167342 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Nejkomentovanější články
Článek: Kvalitní plastová okna Počet komentářu: 4
Článek: Plastová okna – výběr Počet komentářu: 2
Podobné články
  • Kvalitní plastová okna

    9. 1. 2012, 12:07 | Diskuze (4)

    Kvalitní plastová okna zaručí v našem domově moderní vzhled a velkou tepelnou úsporu. V naší době neustále vzrůstají ceny energií a proto jsou dnes plastová okna velmi vhodnou investicí. Na trhu je mnoho firem a dnes můžeme plastová okna pořídit opravdu levně.

  • Dřevěná nebo plastová okna?

    5. 1. 2012, 12:08 | Diskuze (0)

    Dřevo je stále velice žádaným materiálem. Jednak pro svoji originalitu, ale také ekologičnost. Někdo dá přednost plastovým oknům, jiný zvolí raději klasická dřevěná okna. Dřevěná okna potřebují určitou péči a údržbu, ale mají také dlouho životnost.