Dřevo a okna

Dřevo a okna

17. 1. 2012, 10:34

Dřevo je přírodní ekologický materiál a nenarušuje životní prostředí. Dřevo je také přírodně obnovitelné a lehce se zpracovává. Dřevěná okna navozují v interiérech příjemnou atmosféru. Dřevo má celou řadu fyzikálních a mechanických vlastností.

Přednosti dřevěných oken

Dřevěná okna mají vysoký tepelný odpor a podstatně snižují hlučnost z venkovního prostředí. Vyznačují se dlouhou životností a dýchají. Podporují přirozené větrání a tak pozitivně omezují tvorbu nežádoucích plísní a vlhkost. Dřevěná okna odolávají extrémním vlivům vnějšího prostředí. Pro dřevěná okna je charakteristická podstatně delší životnost než je tomu u plastových oken.

Dřevěná okna znamenají prestiž

Dřevěná okna jsou vyrobena z dražšího materiálu a proto představují větší prestiž a originalitu. Čím tvrdší dřevina, tím je trvanlivost dřevěných oken delší. K výrobě dřevěných oken se požívají dřeviny smrku, modřínu nebo borovice. Stále populárnější je meranti.

Jedinečná kresba dřeva

Dřevo jako přírodní materiál se vyznačuje jedinečnou kresbou. Tento materiál stále pracuje a proto je jeho barva nestálá.

Dřevěná okna a vlhkost

Dřevěná okna nejsou vhodná do trvale vlhkého prostředí. Mohly by je napadnout plísně a okna by se mohla začít kroutit.

Údržba dřevěných oken

Údržba dřevěných oken je podstatně náročnější než u plastových oken. Dřevěná okna jsou velmi namáhána různými povětrnostními vlivy a proto je jejich údržba také náročnější. Musí se tedy častěji čistit a udržovat.

Izolační dvojskla a trojskla u dřevěných oken

K moderním dřevěným oknům patří také izolační dvojskla a trojskla. Dutiny mezi skly jsou vyplněny vysušených vzduchem nebo pro zvýšení tepelné izolace plynem argonem nebo kryptonem.Dřevo je materiál, který je prověřený mnoha generacemi a plně se využívá jeho vlastností v dnešní moderní době. Dřevěná okna budou vždy žádaným artiklem mezi ostatními okny. Dřevěná okna jsou výraznou a originální dominantou mnoha budov a objektů. Plně se využívá jejich kvalit a jsou investicí na dlouhá léta. Dřevěná okna znamenají prověřenou kvalitu.

Zobrazení: 144214 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Nejkomentovanější články
Článek: Kvalitní plastová okna Počet komentářu: 4
Článek: Plastová okna – výběr Počet komentářu: 2
Podobné články
  • Kvalitní plastová okna

    9. 1. 2012, 12:07 | Diskuze (4)

    Kvalitní plastová okna zaručí v našem domově moderní vzhled a velkou tepelnou úsporu. V naší době neustále vzrůstají ceny energií a proto jsou dnes plastová okna velmi vhodnou investicí. Na trhu je mnoho firem a dnes můžeme plastová okna pořídit opravdu levně.

  • Dřevěná nebo plastová okna?

    5. 1. 2012, 12:08 | Diskuze (0)

    Dřevo je stále velice žádaným materiálem. Jednak pro svoji originalitu, ale také ekologičnost. Někdo dá přednost plastovým oknům, jiný zvolí raději klasická dřevěná okna. Dřevěná okna potřebují určitou péči a údržbu, ale mají také dlouho životnost.