Plastová okna – výběr

Plastová okna – výběr

1. 2. 2012, 12:28

Při stavbě nového domu nebo rekonstrukci domu a bytu se asi jen stěží vyhneme potřebě instalace nových oken. V současné nabídce je široký sortiment použitých materiálů, ze kterých jsme si po důkladném zvážení vybrali okna plastová.

Není okno jako okno

Výběrem plastových oken jsme určitě neudělali chybu, ale ten skutečný výběr nás teprve čeká. Ono totiž není plastové okno jako plastové okno! Na mnoha internetových diskusích jsme varováni před koupí podezřele levných plastových oken, která jsou vyráběna z recyklovaných plastů. Ale my jsme se rozhodli zvolit kvalitní plastová okna, a na cenu se ohlížet nebudeme. I tak je před námi nelehký úkol, jak poznat, který z nabízených modelů plastových oken je pro nás tím nejlepším

Třebaže tím nejsprávnějším krokem, který by měl následovat, by měla být návštěva specialisty v odborné prodejně s plastovými okny, neuškodí, pokud se na takovou návštěvu předem připravíme.

Nabídka kvalitních plastových oken podle skla

Jednou z vlastností plastových oken, podle kterých možná budeme vybírat, je třeba samotné sklo, použité při výrobě okna. Dnes se už prakticky nesetkáme s jednoduchým sklem a skutečně kvalitní plastová okna jsou opatřena dvojskly nebo dokonce trojskly.

Izolace skel samozřejmostí

Použitá skla jsou navíc i izolační s co nejnižším koeficientem prostupnosti tepla. Tenká vrstva oxidu kovů na vnitřní straně vnitřního skla odráží teplo zpět do místnosti a současně propouští dovnitř teplo ze slunečního záření.Skla plastových oken mohou plnit i funkci bezpečnostní, chránící skla proti rozbití. K tomu dojde, pokud je bezpečnostní fólie s vysokou tuhostí vlepena mezi dvě tabule skla a ještě zasklená do izolačního dvojskla. Ale to ani zdaleka není vše, co kvalitní plastová okna nabízejí. V rušném prostředí blízkosti frekventovaných ulic, nádraží nebo i letiště, určitě oceníme protihlukovou úpravu plastových oken. A pokud nám záleží na co největší ochraně před zvídavými pohledy sousedů, můžeme si vybrat skla s reflexní zrcadlovou úpravou nebo skla ornamentální. Oba typy jsou samozřejmě z vnitřní strany plně průhledná.

Jak vidno, vybrat si ta správná plastová okna není nijak jednoduché.

Zobrazení: 165181 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 2

Nejkomentovanější články
Článek: Kvalitní plastová okna Počet komentářu: 4
Článek: Plastová okna – výběr Počet komentářu: 2
Podobné články
  • Kvalitní plastová okna

    9. 1. 2012, 12:07 | Diskuze (4)

    Kvalitní plastová okna zaručí v našem domově moderní vzhled a velkou tepelnou úsporu. V naší době neustále vzrůstají ceny energií a proto jsou dnes plastová okna velmi vhodnou investicí. Na trhu je mnoho firem a dnes můžeme plastová okna pořídit opravdu levně.

  • Dřevěná nebo plastová okna?

    5. 1. 2012, 12:08 | Diskuze (0)

    Dřevo je stále velice žádaným materiálem. Jednak pro svoji originalitu, ale také ekologičnost. Někdo dá přednost plastovým oknům, jiný zvolí raději klasická dřevěná okna. Dřevěná okna potřebují určitou péči a údržbu, ale mají také dlouho životnost.