Prodej dřevěných oken hlásí nárůst

Prodej dřevěných oken hlásí nárůst

30. 10. 2012, 9:36

Stále více vzrůstající poptávka po dřevěných oknech zvyšuje jejich prodej. Dřevo je stále oblíbené, ba naopak, stoupá poptávka po produktech vyrobených z tohoto klasického materiálu. Kvalitní dřevěná okna jsou jedním z nich.

Kdo si pořizuje okna vyrobená ze dřeva?

Většinou se jedná o lidi, kteří mají citlivý přístup k ekologii, ale zároveň dovedou i velmi dobře počítat. Okna vyrobená ze dřeva představují návrat k přírodě, k harmonii s životním prostředím. Náklady na dřevěná okna se stávají totiž nižšími než na plastová okna. Jejich zpracování i údržba je v souladu s ekologií a působí velmi uklidňujícím dojmem.

Dřevěná okna

Výrobky z kvalitního dřeva, například okna se velmi dobře prodávají a jsou na špičkové úrovni

Výroba oken

Dřevo samo o sobě je materiál, který působí velmi pozitivně na člověka. Ideální je právě využití přírodně narostlého dřeva, které zrálo za přírodních klimatických podmínek. Takový materiál neobsahuje žádné látky, které by negativně působily na lidský organismus. Použité materiály pro výrobu oken jsou zdravotně a ekologicky nezávadné. Nízkoenergetické parametry materiálu totiž kráčejí ruku v ruce s ekologickým cítěním vzhledem k množství vytváření emisí CO2 při výrobě dřevěných oken. A pokud se rozhodnete z nějakého důvodu dřevěná okna likvidovat, i zde vzniká minimálně emisí, tak jako při jejich výrobě.

Kdy využijeme okna vyrobená ze dřeva nejspíše?

Kvalitní okna

Dřevěná okna se velmi často využijí při rekonstrukci starších, nebo i dokonce historických budov, kde byla původně použita. Jejich rekonstrukce bývá někdy náročnější, a pokud to dovolí čas, který se stráví jejich výměnou, je lepší pořídit si nově vyrobená okna. Někdy to dokonce vyžaduje Ústav památkové péče, pokud se jedná o stavbu historického významu, zde se potom většinou okna ze dřeva vyrábí na míru, podle předlohy.

Kde se hodí tato okna

Velmi často dřevěných oken využívají i lidé, kteří mají velmi blízký vztah k přírodě

Většinou se jedná o majitele rodinných domů na okraji města nebo u venkovských staveb, které se velmi blíží původní zástavbě, která bývala velmi různorodá.

Zobrazení: 408414 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Nejkomentovanější články
Článek: Kvalitní plastová okna Počet komentářu: 4
Článek: Plastová okna – výběr Počet komentářu: 2
Podobné články
  • Kvalitní plastová okna

    9. 1. 2012, 12:07 | Diskuze (4)

    Kvalitní plastová okna zaručí v našem domově moderní vzhled a velkou tepelnou úsporu. V naší době neustále vzrůstají ceny energií a proto jsou dnes plastová okna velmi vhodnou investicí. Na trhu je mnoho firem a dnes můžeme plastová okna pořídit opravdu levně.

  • Dřevěná nebo plastová okna?

    5. 1. 2012, 12:08 | Diskuze (0)

    Dřevo je stále velice žádaným materiálem. Jednak pro svoji originalitu, ale také ekologičnost. Někdo dá přednost plastovým oknům, jiný zvolí raději klasická dřevěná okna. Dřevěná okna potřebují určitou péči a údržbu, ale mají také dlouho životnost.