Řasenku nebo plastová okna?

Řasenku nebo plastová okna?

9. 1. 2012, 9:47

Připadá vám snad tato otázka nesmyslná a zcestná? Na první pohled, nebo spíše poslech, určitě ano. Ale zamysleme se ... nemá snad oko a okno k sobě blízko? Už jenom ta podoba obou slov. A co nejrůznější rčení odkazující k blízké souvislosti těchto pojmů. Ano - oko do duše okno! A v našem případě - okno do domácnosti oko!

Plastika nebo plast?

Ženy se líčí či "plasticky" vylepšují, domky a paneláky plastově revitalizují. Stejně tak jako dámy se snaží být co nejkrásnější, usiluje většina z nás, aby i náš domov byl co nejpohlednější, nejútulnější, nejteplejší a zároveň nejpraktičtější, nejsnáze udržovatelný a nejlevnější. K dosažení toho všeho nám jistě pomůže výměna původně dřevěných oken za plastová.

Vzhled nebo praktičnost?

Dávno pryč jsou časy, kdy jsme museli volit... Nábytek a zařízení dnešních domácností může být v na pohled nádherným, designově dokonale sladěným uměleckým dílem. Přesto však taková domácnost nemusí být nepraktická, nepoužitelná, sterilní či prakticky v tomto stavu neudržitelná. A to se samozřejmě týká i pomyslných očí do našich domácností.

Kvalitní plastová okna

A co všechno nám výměna původních oken za ta plastová přinese? Kromě již zmíněného zkrášlení naší domácnosti také výrazné zmírnění tepelných ztrát, ztlumení hluku, prodloužení životnosti, zvýšení odolnosti proti světelným, povětrnostním a mechanickým vlivům, zjednodušení údržby, znemožnění jakéhokoli zatékání či profukování. Řasenka tedy asi umí být 3v1, ale kolik výhod skrývá takové okno ... Odpověď na úvodní otázku je tedy jasná. Raději plastová okna než řasenku! Skutečně?

Není snad řasenka o něco levnější?

Samozřejmě, že je. A není snad nanesení oněch tří složek v jedné o něco jednodušší než výměna oken? Samozřejmě, že je. Nicméně již dávno pryč jsou časy, kdy taková výměna oken znamenala několik dní nebo dokonce týdnů trávit zcela bez oken, vymrzlí pod několika dekami a kvůli prachu navíc pod igelitem. Kvalifikovanost práce většiny poskytovatelů těchto služeb je na nejvyšší úrovni ... v podstatě lze říci, že ranní rozcvičku ještě zvládnete u otevřeného dřevěného okna a po návratu ze zaměstnání už si oddychnete za sklem uchyceným v plastu.

Zbývá odpovědět na otázku poslední

Co tedy cena plastových oken? Jistě, řasenka je levnější. Ale variabilita nabídky oken je jak designově tak cenově velmi široká. Plastová okna lze pořídit včetně jejich instalace velmi levně. Nejste snad toho názoru? A není přece jen dvacetiletá záruka na jejich životnost více než fakt, že řasenka je voděodolná?

Zobrazení: 145819 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Nejkomentovanější články
Článek: Kvalitní plastová okna Počet komentářu: 4
Článek: Plastová okna – výběr Počet komentářu: 2
Podobné články
  • Kvalitní plastová okna

    9. 1. 2012, 12:07 | Diskuze (4)

    Kvalitní plastová okna zaručí v našem domově moderní vzhled a velkou tepelnou úsporu. V naší době neustále vzrůstají ceny energií a proto jsou dnes plastová okna velmi vhodnou investicí. Na trhu je mnoho firem a dnes můžeme plastová okna pořídit opravdu levně.

  • Dřevěná nebo plastová okna?

    5. 1. 2012, 12:08 | Diskuze (0)

    Dřevo je stále velice žádaným materiálem. Jednak pro svoji originalitu, ale také ekologičnost. Někdo dá přednost plastovým oknům, jiný zvolí raději klasická dřevěná okna. Dřevěná okna potřebují určitou péči a údržbu, ale mají také dlouho životnost.