Technické vlastnosti dřevěných oken

Technické vlastnosti dřevěných oken

30. 1. 2012, 11:46

Okna jsou vyrobena z třívrstvého dřevěného hranolu s izolačními skly a celoobvodovým kováním. Všechny tyto prvky dodávají dřevěným oknům výborné technické vlastnosti. Mají několikanásobně nižší tepelnou roztažnost než okna vyrobená z jiných materiálů.

Dřevěná okna do všech typů budov

Dřevěná okna se hodí ke všem typům budov a také do novostaveb. Dřevěná okna jsou asi tak o pětinu dražší než plastová okna. Potřebují také zvýšenou péči v podobě nutných nátěrů. Zvýšená vlhkost jednoznačně škodí dřevěným oknům a proto vyžadují zvýšenou péči. Hrozí napadení hnilobou a škůdci dřeva.

Požární bezpečnost dřevěných oken

Dřevěná okna dokážou odolávat ohni až 90 minut. Při hoření nedochází k uniku toxických plynů.

Dřevěná okna a pasivní domy

Dřevěná okna jsou vhodná k instalacím do nízkoenergetických domů a pasivních. Tuto možnost jim dávají skvělé tepelně-izolační vlastnosti. S dřevěnými okny se ušetří až 35 % nákladů na vytápění.

Moderní povrchové úpravy dřevěných oken

Moderní povrchové a kvalitní úpravy dřevěných oken je předurčují k vysoké odolnosti vůči nepříznivým povětrnostním vlivům.

Krásný přírodní vzhled dřevěných oken

Dřevěná okny vynikají krásným přírodním vzhledem. Jejich krása se zvýrazňuje udržuje také ekologickými a zdravotně nezávadnými laky.

Dřevěná oka cena

Cenu dřevěných oken ovlivňuje celá řada různých faktorů. Je to jednak materiál, konkrétně dřevina, ze které je okno vyrobeno. Další je velikost a členění okna. cena také závisí na zasklení, zda se jedná o izolační dvojsklo nebo trojsklo. Pro představu, kdy materiálem je smrkové dřevo a jedná se o dřevěné okno dvoukřídlové tak dřevěná okna cena: 18 293 Kč s DPH 20 %.

Dřevěná okna prodej

Dřevěná okna a jejich prodej? Dřevěná okna se dají také zakoupit prostřednictvím různých inzertních serverů. Je dobré se také poohlédnout po e-shopech, kde se dá najít mnoho věcí k nákupu za velice příznivých a cenově dostupných relací. Vždy je vhodné vyhledat si více nabídek prodeje a porovnat aktuální ceny dřevěných oken.

Zobrazení: 146194 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Nejkomentovanější články
Článek: Kvalitní plastová okna Počet komentářu: 4
Článek: Plastová okna – výběr Počet komentářu: 2
Podobné články
  • Kvalitní plastová okna

    9. 1. 2012, 12:07 | Diskuze (4)

    Kvalitní plastová okna zaručí v našem domově moderní vzhled a velkou tepelnou úsporu. V naší době neustále vzrůstají ceny energií a proto jsou dnes plastová okna velmi vhodnou investicí. Na trhu je mnoho firem a dnes můžeme plastová okna pořídit opravdu levně.

  • Dřevěná nebo plastová okna?

    5. 1. 2012, 12:08 | Diskuze (0)

    Dřevo je stále velice žádaným materiálem. Jednak pro svoji originalitu, ale také ekologičnost. Někdo dá přednost plastovým oknům, jiný zvolí raději klasická dřevěná okna. Dřevěná okna potřebují určitou péči a údržbu, ale mají také dlouho životnost.