Vzestup dřevěných oken

Vzestup dřevěných oken

18. 1. 2012, 14:51

V posledních letech jsou na vzestupu technologicky vysoce kvalitní dřevěná okna. Investor má možnost výběru moderních trend levnějších oken nebo dřevěná okna z tradičního materiálu dřeva. Především se musí brát v potaz životnost nových oken s jejich výhodami.

Nová generace dřevěných oken

Nová generace dřevěných oken poskytuje mnoho výhod. Značnou výhodou je variabilita architektonických řešení. Široká škála barevného provedení a jakékoliv tvarové řešení dřevěných oken. Dřevěná okna zaručují dlouhodobý estetický vzhled. Dá se také měnit odstín dřevěných oken. Dřevo garantuje také vysokou tepelnou izolaci. Dřevěná okna nezatěžují životní prostředí.

Dřevěná okna a jejich životnost

Dřevo jako ekologický přírodní materiál mají vynikající pevnost. Předností je tvarová stálost a výborné tepelně-izolační vlastnosti. Dlouhá životnost dřevěných oken je velice pozitivní přednost.

Moderní nátěry dřevěných oken

Moderní nátěry dřevěných oken zaručují zdravotně nezávadné vlastnosti použitého laku a ekologickou nezávadnost. Moderní laky mají vysokou odolnost vůči UV záření a dlouhodobou stálost barev. Základem je impregnace máčením a to představuje ochranu před houbami. Vrchní lazura je odolná proti nepříznivým povětrnostním vlivům a je elastická.

Pevnost a stálost dřevěných oken

Okenní rámy dřevěných oken se mohou ohřát na vysokou teplotu a stále je zachována jejich pevnost a stálost. Dřevo má nejnižší délkovou roztažnost mezi materiály, ze kterých se okna vyrábějí.

Tepelná izolace dřevěných oken

Dřevo má vynikající tepelnou izolační schopnost. Šetří tedy tepelnou energii. S kvalitními dřevěnými okny je úspora tepelné energie až 35 %.

Zvuková izolace dřevěných oken

Zvuková izolace dřevěných oken je velmi vysoká a dosahuje optimální hranici.

Speciální dřevěná okna

Na přání zákazníka mu mohou být dodána vysoce kvalitní dřevěná oka se zvýšenou izolací nebo s bezpečnostními skly. Neprůhledná skla jsou také v nabídkách některých dodavatelů.

Dřevěná okna klasika

Někteří investoři dávají přednost klasickým přírodním materiálům a proto preferují dřevěná okna. Dřevěná okna jsou stálicí mezi okny.

Zobrazení: 140095 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Nejkomentovanější články
Článek: Kvalitní plastová okna Počet komentářu: 4
Článek: Plastová okna – výběr Počet komentářu: 2
Podobné články
  • Kvalitní plastová okna

    9. 1. 2012, 12:07 | Diskuze (4)

    Kvalitní plastová okna zaručí v našem domově moderní vzhled a velkou tepelnou úsporu. V naší době neustále vzrůstají ceny energií a proto jsou dnes plastová okna velmi vhodnou investicí. Na trhu je mnoho firem a dnes můžeme plastová okna pořídit opravdu levně.

  • Dřevěná nebo plastová okna?

    5. 1. 2012, 12:08 | Diskuze (0)

    Dřevo je stále velice žádaným materiálem. Jednak pro svoji originalitu, ale také ekologičnost. Někdo dá přednost plastovým oknům, jiný zvolí raději klasická dřevěná okna. Dřevěná okna potřebují určitou péči a údržbu, ale mají také dlouho životnost.