Dřevěná okna - kvalita a design

Dřevěná okna - kvalita a design

14. 3. 2013, 10:46

Rozhodujete se a váháte při výběru typu a modelu oken? Chcete se dozvědět trochu více a ujasnit si rozdíly? Pojďme se nyní podrobněji podívat na okna dřevěná, aneb vše co jste chtěli vědět, Vám povíme!

Dřevěné okno

Pořízení oken je dlouhodobá investice, proto vyberte taková dřevěná okna, která Vám sednou vzhledem ale i vlastnostmi. Elegantní konstrukci, na kterou pohled neomrzí i zjevnou kvalitu zpracování a hotového výrobku. Zde opravdu nešetřete, vrátí se Vám to na komfortu, bezpečnosti a jistotě. Dřevěná okna jsou praktická, spolehlivá a ekologická.

Typy oken

Mezi typy oken - od bezstarostných plastových, přes modifikace hliníkových (dřevo-, plasto-), dřevěná okna nabízí dlouhou životnost a vysokou kvalitu zpracování - z vícevrstvého lepeného hranolu. Oproti klasickým špaletovým oknům mají dřevěná okna certifikaci na výborné izolační vlastnosti, odolnost proti zatékání vody, těsnost. Oproti plastovým oknům mají dřevěná výhodu široké opracovatelnosti a tedy voleb různých tvarů, barev a odstínů. Dřevěná okna různých profilů se liší především stavební hloubkou.

Výroba dřevěných oken

Při výrobě je důležitá kvalita povrchové úpravy, která je zajištěna značkovými čtyřvrstvými lazurovacími či krycími laky a mezibroušením. Ochranu před plísněmi, houbami, bakteriemi a dřevokazným hmyzem dřevo získá hloubkovou impregnací. Okna mají pojistku proti svěšení křídla i chybné manipulaci, dále značkové celoobvodové kování s uzamykacím systémem na více obvodových bodech, okna otevíravá a sklopná mají spodní bezpečnostní hříbek proti vypáčení křídla s mikroventilací. Okenní klika zajišťuje čtyři polohy a její vzhled si lze vybrat na přání. Zasklení může být standardní, speciální, bezpečnostní, izolační, ornamentní, protihluková či reflexní.

Okna na zakázku

Není tedy nic snazšího, než dřevěná okna vyrobená na zakázku. Na prodej dřevěných oken se specializují renomované firmy. Na jejich stránkách lze nalézt ceník dřevěných oken nebo kalkulaci.

Zobrazení: 138665 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Dřevěná okna - kvalita a design

  14. 3. 2013, 10:46 | Diskuze (0)

  Rozhodujete se a váháte při výběru typu a modelu oken? Chcete se dozvědět trochu více a ujasnit si rozdíly? Pojďme se nyní podrobněji podívat na okna dřevěná, aneb vše co jste chtěli vědět, Vám povíme!

 • Dřevěná okna cena

  14. 3. 2013, 10:42 | Diskuze (0)

  Když se rozhodujeme o nákupu nových dřevěných oken, cena je jistě jedním z důležitých faktorů. Rozhoduje o ní mnoho kritérií, od druhu skla, které v rámu bude sedět po druh dřeva.

 • Dřevěná okna Praha

  31. 10. 2012, 10:43 | Diskuze (0)

  Dřevěná okna to jsou okna se staletou tradicí a velice dlouhou životností. Dřevo je přírodní materiál, který je ekologický a působí na člověka pozitivně. Tento přírodní materiál byl vždy snadno dostupný i našim předkům.

 • Střešní dřevěná okna

  31. 10. 2012, 10:33 | Diskuze (0)

  Úprava půdy pro byt či kancelář není jen záležitostí ekonomickou či architektonickou. Souvisí i s výběrem, užitím a správným umístněním střešních oken, které musí zajistit dostatek denního světla a jeho rovnoměrné rozložení.

 • Levná dřevěná okna

  22. 10. 2012, 11:59 | Diskuze (0)

  Pořizujete nová okna? Právě nyní nastal čas, kdy tuto záležitost řeší opravdu spousta lidí. Léto se pomalu chýlí ke konci a jistě si nikdo z vás nepřeje, aby sychravé počasí pronikalo k vám domů vinou nekvalitních či špatně těsnících oken. Dřevěná okna vám pomohou.