Dřevěná okna ceník

Dřevěná okna ceník

6. 3. 2012, 11:03

Většina lidí se bojí si pořídit dřevěná okna ze strachu z náročné úpravy a obav z nestálých vlastností materiálu. V následujících článcích Vás přesvědčím o zbytečnosti Vašich obav.

Úpravy pro dřevěná okna

Dřevo pro dřevěná okna prochází mnoha úpravami, což je vodou ředitelná impregnace, základování a nastřikování vrchního laku.

K čemu slouží povrchová úprava pro dřevěná okna

Hloubková vodou ředitelná impregnace slouží pro ochranu dřeva proti houbám a dřevokaznému hmyzu, zároveň zamezuje tvorbu plísní a bakterií. Dále se také provádí základování pro lepší ochranu materiálu a nastřikování svrchního laku aby barva zůstala dostatečně pružná a nepraskala. Těmito úpravami procházejí všechna dřevěná okna.

Jak dobře zakoupit dřevěná okna - ceník

Veškerá cena závisí na typu profilu, dekoru, zasklení a kování, samozřejmě, že všechny tyto parametry ovlivňují izolační vlastnosti okna. Aby dřevo lépe odolávalo povětrnostním podmínkám je třeba vybírat okna, která jsou natřená kvalitním čtyřvrstvým lazurovacím lakem. Ovšem také kromě oken dřevěných existují také okna plastová, hliníková, dřevohliníková a špaletová, takže je opět z čeho vybírat. Na přání zákazníka lze také vytvořit historické repliky dřeva, užité materiály jsou buk, borovice, dub, famire.

Porovnání druhů oken - proč je prodej dřevěných oken lepší

Mezi nejpoužívanější dřevěná okna patří okna z vícevrstvého lepeného hranolu. Když porovnáme eurookna a okna špaletová, tak zjistíme že špaletová mají delší životnost a vyšší kvalitu zpracování. Pokud máte náročné požadavky na barvu a dekor, pak jsou pro Vás mnohem lepší okna dřevěná, nežli plastová, další rozdíl mezi těmito dvěma okny je ten, že plastová okna podléhají škrábancům a deformacím (kvůli slunečnímu záření), také mají kratší životnost.

Zobrazení: 178290 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Dřevěná okna cena

  14. 3. 2013, 10:42 | Diskuze (0)

  Když se rozhodujeme o nákupu nových dřevěných oken, cena je jistě jedním z důležitých faktorů. Rozhoduje o ní mnoho kritérií, od druhu skla, které v rámu bude sedět po druh dřeva.

 • Dřevěná okna cena

  1. 10. 2012, 15:23 | Diskuze (0)

  Ano - jejich cena je oproti plastu vyšší ale dřevo jako přírodní materiál Vám to mnohonásobně vynahradí. Dřevo - to je domov, útulnost, vůně. Cena dřevěných oken je určitě odpovídající vzhledu, který je nenahraditelný.

 • Dřevěná okna cena

  12. 4. 2012, 16:01 | Diskuze (0)

  Pokud zvažujete výměnu oken, je jistě na místě promyslet, jakou cenu za ně chcete a můžete zaplatit. Ceníky oken se liší především podle toho, jaký materiál z nabídky zvolíte. Ceny oken jsou dány také jejich rozměry.

 • Dřevěná okna cena

  5. 4. 2012, 14:25 | Diskuze (0)

  Majitel nemovitosti, jak nové tak i starší se musí rozhodnout, zda si dají plastová okna nebo dřevěná. V nových nemovitostech je možnost se rozhodnout podle libosti majitele a pokud to nenarušuje ráz stavby, kde musíme hledět na vzhled.