Dřevěná okna levně

Dřevěná okna levně

6. 3. 2012, 11:03

Možná se to v dnešní době, kdy je téměř vše nahrazováno plastem a umělými materiály, zdá zvláštní, ale dřevěná okna stále vítězí na plné čáře. Luxusní vzhled, nedostižitelné izolační vlastnosti a přijatelné ceny jsou toho příčinou.

Dřevěná okna levně se vyplatí

Dřevěná okna opravdu disponují všemi nej, co se kvality, ceny i vzhledu týká. Je sice pravda, že plastová okna jsou dnes schopna napodobit zmiňovaný dřevěný luxus téměř k nerozeznání od originálu, ale přiznejme si, že dřevo je prostě dřevo. Na pohled, ale zároveň i na omak. A tu vůni prostě nenahradíte. Navíc pravé dřevo je daleko lépe kombinovatelné s dalšími dřevěnými doplňky oken.

Jsou dřevěná okna skutečně ze dřeva?

Samozřejmě že ano. Doba ale pokročila a s ní i technologie výroby dřevěných oken. Starší konstrukční řešení byla nahrazena technologií eurooken, což jsou okna z třívrstvého dřevěného hranolu s celoobvodovým kováním a izolačním dvojsklem. Díky tomu mají dřevěná okna dokonalé technické vlastnosti. Jsou rozměrově a tvarově stálá, mechanicky vysoce odolná a pokud jsou správně udržována, vynikají velmi dlouhou životností. Dřevo vlastně díky tomu dosahuje všech předností plastových či kovových oken.

Mohou nás dřevěná okna překvapit?

Samozřejmě. Například tím, že ačkoli se to nezdá, tak právě dřevěná okna se využívají jako bezpečnostní a dokonce protipožární varianta oken. Jejich správná povrchová úprava je totiž činí odolnějšími než například okna plastová, popřípadě hliníková. Díky vysoké odolnosti vůči povětrnostním vlivům jsou dřevěná okna nejvhodnější variantou například i jako okna střešní či balkónová. Tam jsou totiž okna daleko více namáhána. Na oknech plastových na těchto místech dříve či později narazíme na stopy po kroupách, hrozí i změna jejich odstínu. Správně upravené dřevo nic z toho nedopustí.

Cena dřevěných oken

I cena dřevěných oken nás potěší. Není o moc vyšší než u oken plastových či dřevohliníkových. Navíc pokud za dřevěná okna přece jen sáhnete hlouběji do peněženek, věřte, že se vám počáteční investice vrátí. Jednak už bylo zmíněno, že dřevěná okna vynikají dlouhou životností. Navíc perfektně izolují teplo i hluk. Pořízením dřevěných oken mohou klesnout náklady na vytápění vaší domácnosti až o 35 %. A to se vyplatí. Dřevěná okna prostě vítězí.

Zobrazení: 162666 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Dřevěná okna cena

  14. 3. 2013, 10:42 | Diskuze (0)

  Když se rozhodujeme o nákupu nových dřevěných oken, cena je jistě jedním z důležitých faktorů. Rozhoduje o ní mnoho kritérií, od druhu skla, které v rámu bude sedět po druh dřeva.

 • Dřevěná okna cena

  1. 10. 2012, 15:23 | Diskuze (0)

  Ano - jejich cena je oproti plastu vyšší ale dřevo jako přírodní materiál Vám to mnohonásobně vynahradí. Dřevo - to je domov, útulnost, vůně. Cena dřevěných oken je určitě odpovídající vzhledu, který je nenahraditelný.

 • Dřevěná okna cena

  12. 4. 2012, 16:01 | Diskuze (0)

  Pokud zvažujete výměnu oken, je jistě na místě promyslet, jakou cenu za ně chcete a můžete zaplatit. Ceníky oken se liší především podle toho, jaký materiál z nabídky zvolíte. Ceny oken jsou dány také jejich rozměry.

 • Dřevěná okna cena

  5. 4. 2012, 14:25 | Diskuze (0)

  Majitel nemovitosti, jak nové tak i starší se musí rozhodnout, zda si dají plastová okna nebo dřevěná. V nových nemovitostech je možnost se rozhodnout podle libosti majitele a pokud to nenarušuje ráz stavby, kde musíme hledět na vzhled.