Dřevěná okna Praha

Dřevěná okna Praha

6. 3. 2012, 10:52

Jste z Prahy a hodláte si pořizovat nová okna? Pokud ano a už jste začali vybírat, tak jste si jistě vědomi faktu, že to prostě nebude jednoduché! Materiály, barvy, tvary a rozměry, zasklení, doplňky. Nabídka oken je nekonečná.

Dřevěná okna - stojí za to?

Takže popořádku. Začněme u otázky nejpodstatnější. Materiál, ze kterého budou vaše nová okna vyrobena. Nabízí se dřevo, plast, hliník a nejrůznější kombinace. Asi tušíte, že rozdíl mezi nimi není je ve vlastnostech, ale i v ceně, kterou za okna z jednotlivých materiálů zaplatíte. Co se dřevěných oken týká, věřte že stojí za to! I když stojí o trochu více než ostatní varianty.

Dřevěná okna - luxus stojí za to!

Přírodní materiál je prostě nenahraditelný. Přestože plast například nabízí napodobeniny, které jsou téměř k nerozeznání od originálu. Nejde totiž jen o vzhled ale i o vlastnosti jednotlivých oken. Dřevo se stále může pochlubit nejlepšími izolačními vlastnostmi. A o izolaci nám u oken jde předně. Chceme mít přece ve svém pražském bytě teplo a v peněžence o pár korun více - peníze ušetřené za teplo, které dřevěná okna výborně izolují. Díky tomu se nám počáteční investice do dřevěného luxusu rychle vrátí.

Dřevěná okna jsou krásná a navíc na dlouho!

Spousta z nás volí dřevo i z důvodu jeho vzhledu. Samozřejmě chceme aby, okna byla krásná a především, aby si tuto vlastnost byla schopna uchovat co nejdéle. A toto dřevěná okna umí skvěle. Výborně totiž odolávají povětrnostním podmínkám všeho druhu. Déšť, vítr, sluneční paprsky ani mráz s nimi nehnou. Proto i záruční doby poskytované na dřevěná okna dosahují desítek let - výrobci a prodejci vědí, co dělají. Dřevěné okna jsou tedy opravdu luxus, luxus na dlouho, který stojí za to!

Jsou dřevěná okna skutečně ze dřeva?

Toto otázkou nemířím k plastovým napodobeninám dřeva. Ale k technologii výroby dřevěných oken. Úžasné mechanické vlastnosti dřeva jsou podpořeny tím, že okna jsou vyrobena z dřevěných hranolů. Ty jsou slepeny z několika vrstev dřeva - tak zvaných lamel. Velmi důležitá je i správná povrchová úprava dřeva. Možnosti barev jsou pak nekonečné. A nejvhodnější typy dřeva? Smrk, buk, borovice. Nebo je libo exotické dřevo meranti? Vybírejte! Jednoduché to opravdu nebude!

Zobrazení: 155917 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Dřevěná okna - kvalita a design

  14. 3. 2013, 10:46 | Diskuze (0)

  Rozhodujete se a váháte při výběru typu a modelu oken? Chcete se dozvědět trochu více a ujasnit si rozdíly? Pojďme se nyní podrobněji podívat na okna dřevěná, aneb vše co jste chtěli vědět, Vám povíme!

 • Dřevěná okna cena

  14. 3. 2013, 10:42 | Diskuze (0)

  Když se rozhodujeme o nákupu nových dřevěných oken, cena je jistě jedním z důležitých faktorů. Rozhoduje o ní mnoho kritérií, od druhu skla, které v rámu bude sedět po druh dřeva.

 • Dřevěná okna Praha

  31. 10. 2012, 10:43 | Diskuze (0)

  Dřevěná okna to jsou okna se staletou tradicí a velice dlouhou životností. Dřevo je přírodní materiál, který je ekologický a působí na člověka pozitivně. Tento přírodní materiál byl vždy snadno dostupný i našim předkům.

 • Střešní dřevěná okna

  31. 10. 2012, 10:33 | Diskuze (0)

  Úprava půdy pro byt či kancelář není jen záležitostí ekonomickou či architektonickou. Souvisí i s výběrem, užitím a správným umístněním střešních oken, které musí zajistit dostatek denního světla a jeho rovnoměrné rozložení.

 • Levná dřevěná okna

  22. 10. 2012, 11:59 | Diskuze (0)

  Pořizujete nová okna? Právě nyní nastal čas, kdy tuto záležitost řeší opravdu spousta lidí. Léto se pomalu chýlí ke konci a jistě si nikdo z vás nepřeje, aby sychravé počasí pronikalo k vám domů vinou nekvalitních či špatně těsnících oken. Dřevěná okna vám pomohou.