Dřevěná okna

Dřevěná okna

6. 3. 2012, 10:52

Před několika málo lety už to vypadalo, že nejen české lesy už nebudou drancovány těžbou dřeva pro výrobu oken. Vpád plastových oken na trh byl tak důrazný, že se výrobci oken dřevěných začali bát o práci

Dřevěná okna ve všech variantách

Dnes je už situace na trhu se stavebninami, naštěstí pro truhlářské a dřevoobráběcí firmy, podstatně jiná. Zákazníci poznali, že plast není samospasitelný a ve stále větší míře se vracejí ke klasickému materiálu, prověřenému dlouhými staletími. A nic na tom nemění ani poněkud vyšší cena dřevěných oken ve srovnání s těmi plastovými

Poměrně překvapivé je pro někoho možná zjištění, že dřevo vítězí i u oken, u kterých bychom to, vzhledem k jejich umístění, ani nečekali.

Střešní dřevěná okna

Použití dřeva na výrobu střešních oken je přitom více než logické. Zatímco jsou běžná okna montována do zděných stěn, u kterých se nepředpokládá žádné další „pracování“ materiálu, okna střešní jsou zpravidla montována mezi dřevěné trámoví střešních konstrukcí. Tam je předpoklad, že bude dřevo střešních konstrukcí „pracovat“ podle působení klimatických vlivů. A právě proto je výhodnějším materiálem na střešní okna právě dřevo.

Dřevěná střešní okna podle přísných norem

To pochopitelně neznamená, že dřevěná střešní okna nesplňují přísné normy, na které jsme si již navykli jako na samozřejmý standard u běžných euro oken. Opak je pravdou. Pro střešní okna a jejich odolnost proti působení vody, větru a slunce, platí normy ještě přísnější. Dřevěná střešní okna jsou samozřejmě vybavena kvalitními izolačními více skly, dvoj nebo dokonce trojskly.U dřevěných střešních oken můžeme počítat jak s kvalitní termoizolací, tak i s principem odrazu tepelného záření zpět do místnosti. Dřevěná střešní okna mohou být vybavena i roletami, žaluziemi nebo sítěmi proti hmyzu.

Dřevo, jako materiál pro střešní okna, jednoznačně vítězí. Ovšem, jako u všech výrobků, i zde si musíme dát pozor na nepoctivé výrobce a prodejce.

Zobrazení: 170922 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Dřevěná okna - kvalita a design

  14. 3. 2013, 10:46 | Diskuze (0)

  Rozhodujete se a váháte při výběru typu a modelu oken? Chcete se dozvědět trochu více a ujasnit si rozdíly? Pojďme se nyní podrobněji podívat na okna dřevěná, aneb vše co jste chtěli vědět, Vám povíme!

 • Dřevěná okna cena

  14. 3. 2013, 10:42 | Diskuze (0)

  Když se rozhodujeme o nákupu nových dřevěných oken, cena je jistě jedním z důležitých faktorů. Rozhoduje o ní mnoho kritérií, od druhu skla, které v rámu bude sedět po druh dřeva.

 • Dřevěná okna Praha

  31. 10. 2012, 10:43 | Diskuze (0)

  Dřevěná okna to jsou okna se staletou tradicí a velice dlouhou životností. Dřevo je přírodní materiál, který je ekologický a působí na člověka pozitivně. Tento přírodní materiál byl vždy snadno dostupný i našim předkům.

 • Střešní dřevěná okna

  31. 10. 2012, 10:33 | Diskuze (0)

  Úprava půdy pro byt či kancelář není jen záležitostí ekonomickou či architektonickou. Souvisí i s výběrem, užitím a správným umístněním střešních oken, které musí zajistit dostatek denního světla a jeho rovnoměrné rozložení.

 • Levná dřevěná okna

  22. 10. 2012, 11:59 | Diskuze (0)

  Pořizujete nová okna? Právě nyní nastal čas, kdy tuto záležitost řeší opravdu spousta lidí. Léto se pomalu chýlí ke konci a jistě si nikdo z vás nepřeje, aby sychravé počasí pronikalo k vám domů vinou nekvalitních či špatně těsnících oken. Dřevěná okna vám pomohou.