Dřevěná eurookna
Eurookna Brno
Tip dne
 • Kancelářský nábytek - v prodeji kvalitní nábytek se slevou Více informací

Eurookna Brno

Eurookna Brno

19. 3. 2012, 15:07

Dům prý tvoří zdi, střecha, dveře a okna. Poměrně jednoduchá definice je ve své prostotě vlastně pravdivá. Stavebnictví v posledních desetiletích prošlo mnoha změnami a výjimkou nejsou ani okna

Brno eurookna

S pojmem eurookna se stavebníci setkávají poměrně krátkou dobu. O něco málo více než čtvrtstoletí používání tohoto výrazu se však vyznačuje trvalým posunem ve významu samotného výrazu či slovního spojení. Před oním čtvrtstoletím bylo synonymem výrazu „eurookno“ slovní spojení „plastové okno“. Po pětadvaceti letech se však stále častěji setkáváme s jiným výkladem tohoto výrazu

Výraz „eurookno“ dnes pro mnohé české stavebníky znamená především „dřevěné okno“, které se tak do stavebnictví vrátilo po pár letech ústupu z výsluní. Ovšem s někdejšími dřevěnými okny, jaká známe třeba ze starší panelové výstavby, mají jen pramálo společného.

Dřevěná eurookna v bohatém sortimentu

Klasické nejpoužívanější dřevěné eurookno, které musí splňovat českou i evropskou normu ČSN EN ISO 12567, má rám z třívrstvé lepené lamely, používá izolační dvojsklo s celoobvodovým těsněním a hloubkou zasklívací polodrážky 18 mm, což zabraňuje rosení skel. V nabídce výrobců ale najdeme daleko více typů dřevěných eurooken.

Kvalitnější dřevěná eurookna

Na kvalitě, podle které se jednotlivá dřevěná eurookna od sebe odlišují, mají významný podíl především použité materiály, laky, impregnace a glazury, způsoby celoobvodového těsnění, hloubka zasklívací polodrážky i množství použitých izolačních skel.

Plastová eurookna stále na trhu

Třebaže se mnozí stavebníci kloní k tomu, aby se za eurookna považovala už jen okna dřevěná, především výrobci plastových oken se s tím nehodlají smířit. Proto se stále setkáváme s tím, že se výraz eurookno využívá i pro stále kvalitnější plastová okna. Výrobci oken své války asi jen těžko vyřeší smírem a tak prodejci raději používají výraz eurookno pro dřevěná okna stejně tak, jako pro okna plastová.

Zobrazení: 132311 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Nejkomentovanější články
Článek: Eurookna Počet komentářu: 1
Podobné články
 • Dřevěná eurookna

  19. 3. 2012, 15:30 | Diskuze (0)

  Eurookna mají svůj osobitý styl. Dřevěná eurookna jsou jedním z nejžádanějších typů moderních oken. Plně odpovídají trendům moderního a nadčasového bydlení. Klasický materiál pro výrobu oken dřevo nikdy neztratí nic ze své kvality.

 • Eurookna Brno

  19. 3. 2012, 15:07 | Diskuze (0)

  Dům prý tvoří zdi, střecha, dveře a okna. Poměrně jednoduchá definice je ve své prostotě vlastně pravdivá. Stavebnictví v posledních desetiletích prošlo mnoha změnami a výjimkou nejsou ani okna

Eurookna ceník
Eurookna Brno