Dřevěná okna a předokenní rolety

Dřevěná okna Plastová okna Vnitřní dveře Garážová vrata
Kontakty
Zateplení objektu
Dodáváme a montujeme výrobky
českých firem
Novinky emailem
Dřevěná okna - články
ARKÁDA TRADE spol. s r.o
U Vršovického nádraží 32
101 00 Praha 10
Czech Republic
Tel: +420 271 740 189
Fax: +420 271 741 191
E-mail: arkada@arkada.cz
Zobrazit mapu
N 50° 04.126
E 14° 26.931
Po-Čt: 07:00 - 17:00
Pá: 07:00 - 15:00

Předokenní rolety LomaxPředokenní rolety

Předokenní rolety LOMAX jsou vyráběny na nejmodernější technologické lince v rozměrech a provedeních na přání zákazníků v mnoha barevných odstínech a imitacích jednotlivých dřevin. Lamely jsou vyrobeny z hliníku a jsou vyplněny izolující polyuretanovou pěnou, která zlepšuje tepelně izolační vlastnosti.

Zabudované předokenní rolety Předokenní rolety Lomax Rolety Lomax

Předokenní rolety jsou vyráběny v provedení jako rolety s viditelným boxem pro dodatečnou montáž na stávající objekt, jako rolety s boxem pro zaomítání pro novostavby nebo rekonstruované objekty a jako rolety montované do prefabrikovaného překladu HELUZ, který je součástí nově budovaného objektu.

Přednosti předokenních rolet

  • vynikající tepelně izolační vlastnosti, které v zimním období sníží tepelné ztráty a v letním období sníží tepelné zisky a tím velmi účinně přispívají ke snížení nákladů na vytápění a případné klimatizování vnitřních prostor objektů
  • ochrana oken a skel před nepříznivými klimatickými vlivy vnějšího prostředí díky předokenním roletám
  • zvýšená ochrana objektu před vniknutím nepovolané osoby
  • zvyšují hodnotu zvukového útlumu a tak přispívají k ochraně před škodlivými vlivy nadměrného hluku
  • mají bohatou škálu barev a jednotlivých dekorů, které vhodně doplní architektonické řešení objektů
  • předokenní rolety jsou ovládány buď ručně pomocí popruhu, kliky a nebo pomocí elektropohonů, které je možné ovládat v místě rolety, centrálně a nebo individuálně pomocí dálkového radiového ovladače s bohatou možností programování jednotlivých rolet, případně napojení na časové spínače a světelná čidla
ovládání rolet

Rolety pro dodatečnou montáž

Pokud máte postavený dům a nechcete se pouštět do větší rekonstrukce, tak jej můžete vybavit předokenními roletami pro dodatečnou montáž. Jejich instalace je poměrně snadná, protože nemusíte vůbec zasahovat do fasády objektu. Roleta je umístěna do hliníkového roletového boxu, který je umístěn nad oknem. Podél oken musí být namontovány vodící lišty s těsnícimi kartáčky. Lamela je vyráběna z valcovaného hliníku, který je vyplněn polyuretanovou pěnou. Díky tomuto řešení získává předokenní roleta skvělé termoizolační vlastnosti. Kromě lamel z hliníků však také nabízíme levnější variantu - lamely z PVC.

Předokenní rolety LUX jsou vhodné takřka ke každému domu. Můžete si totiž zvolit jak barvu roletového boxu, tak i lišt a lamely. Kromě klasické bílé barvy, můžete vybrat i hnědou nebo omitaci dřeva. Roletu lze také dovybavit sítí proti hmyzu nebo zámkem, který vašemu domu zajistí vyšší bezpečnost.

Zabudované předokenní rolety

Zabudovanými roletami můžete vybavit svou novostavbu nebo budovu, která prochází zásadnější rekonstrukcí. Výhodou tohoto řešení je skrytí roletového boxu, ten je zabudován přímo do fasády domů. Stejně jako u rolet pro dodatečnou montáž, můžete zvolit různé barvy a materiály pro lamely.

Ovládání rolet

Pro ovládání rolet máte možnost zvolit způsob ovládání, který vám bude nejvíce vyhovovat. Naše firma nabízí ovládání popruhem, klikou a elektromotorem.

Ovládání popruhem

ovládání popruhem představuje nejsnadnější, nejlevnější a také nejčastěji používané řešení. Lze jej použít pro předokenní rolety standardních velikostí. Pro větší okna je třeba použít jiný způsob ovládání.

Ovládání klikou

Pro ovládání rolet větších rozměrů je třeba použít kliku, kterou lze snadno vyvinout dostatečnou sílu pro zatáhnutí nebo případně vytáhnutí předokenní rolety. Klika se používá pouze v případech, že je popruh nedostačující.

Ovládání elektromotorem

Nejkomfortněji lze předokenní rolety ovládat zabudovaným elektromotorem. Tlačítko pro ovládání může být umístěno přímo u okna nebo lze zvolit centrální ovládání z jednoho místa v domě. Rolety lze také řídit přenosným rádiovým ovladačem, který umožňuje pokročilé naprogramování. Snadno lze díky němu určit, která okna chcete ovládat. Pokročilý způsob ovládání také umožňuje napojení předokenních rolet na světelná čidla či časové spínače, které se postarají o automatické ovládání.