Předokenní rolety

Hliníkové předokenní rolety

18. 9. 2012, 13:30

Hliníkové předokenní rolety dodají vašemu oknu charisma a zároveň jsou velmi praktické. Ochrání vás před nepřízní počasí, v létě vám dopřejí příjemný stín a v zimě naopak napomohou snižovat tepelné ztráty.

Vzhled předokenních rolet

Hliníkové předokenní rolety jsou nabízeny v mnoha barvách a dokonce v několika dekorech přírodních dřev. Předokenní rolety je možné zapustit přímo do okenních překladů anebo do tzv. fasádního boxu. Tento box je ukotven podél horního okraje okna.

Z čeho jsou rolety složeny?

Lamely jsou u tohoto typu rolet vyrobeny z hliníku a vyplněny polyuretanovou pěnou. Díky této pěně mají rolety vynikající tepelně izolační vlastnosti. V zimě vám tak pomohou zabránit unikání tepla, což bývá kolem oken nejvyšší. V létě místnost zastíní a tím napomohou ochlazení místnosti. Tloušťka lamel se u jednotlivých typů rolet liší a tím se i liší míra izolace, jakou roleta poskytuje.

Jaké jsou výhody předokenních rolet?

Velkou výhodou předokenních rolet jsou již zmiňované tepelně izolační vlastnosti, které zároveň šetří vaše finance - na vytápění či na provoz klimatizace. Další výhodou jsou dobré zvukově izolační vlastnosti, díky zatažené roletě k vám nebude tak doléhat např. nepříjemný hluk ze silnice. A předokenní rolety také pomáhají chránit váš domov před zloději.

Jak ovládat předokenní roletu?

Způsoby ovládání jsou dva. Jednak je možné používat manuální ovládání, tedy ručně vytahovat a stahovat roletu pomocí popruhu. Druhým způsobem je ovládání elektrické. To znamená jednoduše zmáčknout příslušné tlačítko - na stěně přímo u okna nebo na dálkovém ovladači. Velkou výhodou elektrického ovládání je možnost naprogramování spouštění a vytahování jednotlivých rolet podle časového harmonogramu či napojením na světelná čidla. Roleta pak reaguje podle intenzity světla - tedy jinak v zimě a jinak v létě.

Zobrazení: 125089 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0