Předokenní rolety akce

Předokenní rolety akce

8. 2. 2013, 11:39

Také jste v horkých dnech nevěděli, jak ochladit přehřátý pokoj? Jednou z cest je zabránit slunečním paprskům ve vstupu předokenními roletami. Tak by v pokoji měla zůstat přijatelná teplota.

Předokenní rolety akce

Předokenní rolety vás navíc nechrání pouze před sluníčkem, ale v zimě naopak napomáhají tomu, aby teplo z vašeho bytu unikalo. Zároveň vás chrání před hlukem a jsou i významným bezpečnostním prvkem.

Umístění předokenní rolety

Jestliže uvažujete o umístění předokenních rolet do nového či právě rekonstruovaného bytu, pak je nejefektivnější variantou použít zapuštěné kastlíky, kastlíky se zapouští přímo do překladu. V tomto případě je roleta při vytažení prakticky celá schovaná. Na již hotová okna se přimontovávají předokenní kastlíky, které jsou umístěny podél horní linie okna. Kastlíky mají různé tvary - mohou být hranaté, kulaté do půlkruhu či čtvrtkruhu. Kastlíky i předokenní rolety je možné zvolit v mnoha nabízených barvách.

Bezpečnost domova

Jelikož předokenní rolety neplní jen funkci stínící, je možné je dovybavit speciální koncovou lamelou, která pevně dosedne k parapetu a zvyšuje tak bezpečnost okna. Další volbou chránící váš domov je pořízení bezpečnostního zámku, který zabraňuje nadzvednutí rolety. Pro zvýšení uživatelského konfortu je rolety možné kombinovat i se sítí proti hmyzu.

Ovládání předokenních rolet

Předokenní rolety je možné ovládat mechanicky, což je nejlevnější varianta a máte-li roletu např. jen na dvou oknech, pak je asi nejlepší zvolit právě toto ovládání. Máte-li naopak více oken, nabízí se ovládání elektrické. To může být centrální, tedy pro všechny rolety. Nebo skupinové, kdy si můžete navolit, které rolety chcete stáhnout a které nechat vytažené. Navolit si můžete čas pohybu rolet i to, zda se má roleta vytáhnout celá nebo jen do půlky.

Zobrazení: 150568 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 1