Předokenní rolety

Venkovní rolety

14. 3. 2013, 10:52

Potřebujete ušetřit energii potřebnou k vytápění bytu či rodinného domu, máte rádi soukromí, chcete zamezit zvýšenému hluku z ulice? v tom případě si pořiďte předokenní rolety vhodné pro jakákoliv okna.

Předokenní rolety pro všechny typy oken

Svou konstrukcí a možností montáže se předokenní rolety hodí k i pro dodatečnou montáž na již postavený dům či byt. V případě novostavby či rekonstrukce bytu je ideální s předokenními roletami počítat již předem. Jejich uložení není potom vidět na fasádě či uvnitř místnosti. Díky předokenním roletám získáte i nemalou úsporu při vytápění místností.

Typy předokenních rolet dle konstrukce

V případě dodatečné montáže se předokenní rolety umístí do hliníkové ho boxu, který má základní barvu bílou nebo hnědou. Ovšem na požádání je možné dle přání zákazníka volit jakoukoliv barvu RAL, tak aby byla v souladu s povrchem svrchní omítky. Lamely předokenních rolet jsou vyrobeny z kvalitního PVC, ale doporučujeme spíše kvalitní hliníkové lamely s polyuretanovou pěnou. Ty nám potom velmi dobře izolují okna či balkónové dveře proti povětrnostním vlivům či hluku. Také se stávají překážkou nenechavým spoluobčanům, jelikož mají zabudované protizdvihové pružiny nebo i cylindrický zámek, umožňující jejich uzamčení ve stažené poloze.

Předokenní rolety vhodné pro novostavby

S těmito roletami se počítá již v návrhu stavby, mají úložný box zabudovaný ve zdi, pod fasádou. Tudíž neruší v žádném případě naše oči při pohledu na zdi domu. Poslední novinkou je typ HELUZ, kdy v překladu je uložen box s vodícími lištami.

Ovládání předokenních rolet má několik možností

Nejjednodušším typem ovládání rolet je použití popruhu, je to vhodné pro rolety z PVC či menší rozměry předokenních rolet. Ručně se také dají rolety ovládat pomocí kliky.

Při větším počtu předokenních rolet se všechny ovládají elektromotorky s možností centrálního ovládání. Špičkou je poté využití řídící jednotky, která nám předokenní rolety ovládá automaticky, dle našeho uvážení za pomoci čidel.

Zobrazení: 138569 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0